חיות אקזוטיות

  חיות אקזוטיות

  בחירת חיית מחמד הינו נושא מאוד מורכב ולא אחת אישי. יש הבוחרים כלב או חתול, יש המעדיפים ציפורים או אפילו דגים, ויש את אלו המחפשים דווקא את הלא שיגרתי ואולי אפילו אקזוטי, לדוגמא, זוחלים או יונקים מיוחדים כדוגמת החמוס.
  קרא עוד
  חיית מחמד בעלת שמות אין ספור, השרקן ידוע גם בשמו "קביה" Cavia porcelis או חזיר ים ובאנגלית Guinea Pig. ייצור חמוד זה שייך למשפחת המכרסמים . את שמו שרקן רכש הודות לציוצים שהוא משמיע בעיקר כאשר הוא מתרגש. את התואר חזיר קשה לפענח מאיפה רכש מאחר וממש איננו דומה לחזיר ובטח שאיננו יודע לשחות.קרא עוד
  "ארנבון" שם נחמד בהרבה משמו המדעי אוריקטולגוס קוניקולוס לאחת מחיות המחמד הנפוצות ביותר בעולם. אומנם לא מאוד נפוצה בארצנו אך ללא ספק מאוד אהובה בעיקר על ידי ילדים. טעות נפוצה אצל רוב הבריות היא הקבלה בין ארנבון , ארנבת ושפן . אומנם כולם מעט דומים אך רק הארנבת והארנבון שייכים למשפחת הארנביים והשפן בכלל לא שייך למשפחה זו.
  קרא עוד
  אחד החרקים שתמיד גרמו לי לרתיעה מסוימת הוא גמל השלמה. לאחרונה הצלחתי להתגבר על פחד מוזר זה וגיליתי שייצור זה בעל יכולות מדהימות ולעיתים אף מדהים ביופיו.קרא עוד
  שבוע שעבר הלכתי לקנות שרך יפיפה כמתנה לחברים . הכל היה עטוף ויפה ואפילו אותם חברים התפעלו מיופיו. גברת הבית מיד פתחה את האריזה ופצחה בצעקה שהבהילה את הנוכחים וכמובן אותי בתור מביא המתנה. מסתבר שלכשנפתחה האריזה זינקה על בעלת הבית צפרדע קטנה וחמודה בצבע ירקרק שאותי כחובב חיות וטבע מאוד הלהיבה אבל את בעלת הבית הכניסה להתקף חרדה. אותה צפרדע הלא היא האילנית ועליה בחרתי לספר לכם היום.

  קרא עוד
  לא רק שהעקרבוט נושך, הוא גם משמיע קולות חיכוך באמצעות ליסתותיו ורץ מהר. התחלתי סקרן סיימתי משקשק.קרא עוד
  מי מכם שיש לו ילדים, בטוח מצא עצמו בוהה בסדה "פרי הפלטיפוס", ומה זה פלטיפוס בכלל. - מתוך "עכבר העיר".קרא עוד
  ים יבשה - מתוך "עכבר העיר". היבשתן - נושם גם במים וגם על פני האדמהקרא עוד
  עבור לתוכן העמוד