מדי וט

  ציטולוגיה דיגיטלית אצלנו במדי-וט – מ ה פ י כ ה

  סורק דיגיטלי

  מוזמנים להכיר מערכת חדשנית שהיא חלק ממערכות האבחון שלנו, המאפשרת לנו לבצע בדיקות ציטולוגיה שונות, הן מרקמות והן מנוזלי גוף, וכל זה באופן דיגיטלי וקבלת תשובות תוך שעות ספורות. האבחון מתבצע על-ידי מומחים וטרינרים מתחום הפתולוגיה הקלינית הנמצאים ברחבי העולם, וזו פשוט מ ה פ י כ ה.
   
  בדיקה ציטולוגית מאפשרת לאבחן בצורה שאינה פולשנית תהליכי מחלה ופתולוגיות שונות באמצעות דיגום של רקמות או נוזלים של בעל החיים. הדיגום מתבצע על-פי רוב באמצעות שאיבה של הרקמה או הנוזל באמצעות מחט ומזרק, העברתו למשטח מיקרוסקופי והשטחתו על גבי זכוכית נושאת (סלייד). המשטח המתקבל נצבע בצביעה ייעודית, ואחר-כך מיובש. האבחנה מתקבלת כאשר אנו בוחנים את הסליידים הצבועים תחת המיקרוסקופ כדי לאבחן את הימצאותם של תאים שונים, גורמי מחלה זיהומיים, טפילים ועוד.

  ציטולוגיה דיגיטלית היא תחום חדש ומרתק שתופס תאוצה ברפואה ההומנית וגם ברפואה הווטרינרית. במקום לבחון את המשטח תחת המיקרוסקופ ניתן לסרוק את הסליידים הצבועים בהגדלה גבוהה ללא אובדן רזולוציה באמצעות סורק ייעודי למשטחי הציטולוגיה, הממיר אותם לפורמט דיגיטלי. סורק הציטולוגיה המתקדם שלנו סורק משטחים בשדה סריקה נבחר והוא בעל אפשרות לסרוק אלפי תאים ולעבד אותם לתמונה תוך מספר דקות. התמונה הדיגיטלית המתקבלת ניתנת לבדיקה ובחינה על מסך המחשב אצל וטרינר פתולוג קליני היושב בכלל במקום אחר מרוחק בעולם. בנוסף, ניתן להתייעץ בנוגע לאבחנה באמצעות צ׳אט בזמן אמת עם הפתולוג הקליני, ואפילו לקבל חוות דעת שניה במידת הצורך. וכל זאת, באופן הפשוט והמהיר ביותר, ללא צורך בשליחת הסליידים עצמם למעבדה.

  יתרה מזו, בעזרת הציטולוגיה הדיגיטלית ניתן לעשות שימוש אבחוני במהלך ניתוח או בדיקת אולטרסאונד כאשר בעל החיים נמצא בהרדמה מלאה או בטשטוש בהתאמה. באופן הזה מתקבל האבחון באופן מידי, ועל-ידי כך ניתן לקבל החלטות ניתוחיות נכונות יותר ו/או להחליט אם לדגום איברים נוספים כחלק מתהליך האבחון ואפילו לחזור על דיגום במידה והדיגום לא הביא לתוצאה אבחנתית ברורה. 

  סורק הציטולוגיה הדיגיטלית שלנו הוא של חברת Scopio Labs, והוא מאפשר כל אלה ואף יותר. הסורק יעיל והוא בעל יכולת סריקה של שלושה סליידים במקביל – בין אם של בעל חיים אחד ובין אם של שלושה בעלי חיים שונים ומרקמות שונות. כל סלייד מסומן כך שניתן לזהות כל סלייד בנפרד ולשייכו לאותו בעל חיים ספיציפי. הצוות שלנו במדי-וט עבר הכשרה לתפעל את הסורק בצורה המיטבית ביותר על-מנת שהאבחון יהיה מדויק ומהיר.

  כל התמונות הדיגיטליות נשמרות בארכיון דיגיטלי, המהווה כלי אבחוני ולימודי של הדגימות הרבות הנאספות במהלך הזמן.

  אנחנו במדי-וט ממשיכים לעשות כל מה שניתן כדי לשפר את יכולות האבחון עבור חיות המחמד היקרות שלכם, וכמובן, להישאר מעודכנים בכל התחומים החדשניים שמאפשרים זאת.

  סורק דיגיטלי

  עבור לתוכן העמוד