חתולים

  הבריטים חוזרים

  חתול בריטי

  הבריטים כנראה לא מסוגלים לוותר על החלום הקולוניאליסטי שלהם גם בפתחה של שנת 2018, ונראה כי המנדט הבריטי חוזר, אחרת לא ניתן להסביר את כמות החתולים הבריטיים שאנו רואים אצלנו בתקופה האחרונה.

  כל מי שמתעניין בחתולים, וגם מי שלא, לא יכול לעמוד בפני הגזע של חתולים בריטיים. הבריטים הם גזע של חתולים קצרי שיער, הקיים כבר מאות שנים, למרות שהוא מתועד רק מהמאה העשרים. החתולים הראשונים שהגיעו לבריטניה הגיעו עם האימפריה הרומית. היות ובריטניה היא מדינת אי, המבודדת באופן יחסי, הרי שלאחר נפילת האימפריה הרומית התרבו החתולים בינם ובין עצמם, וכתוצאה מכך הוגבל מאגר הגנים שלהם. וכך, במהלך השנים, נוצר חתול עם מאפיינים מאוד ברורים וייחודיים, ובמאה ה-19, הוכר החתול הזה כגזע חתולים נפרד בשם חתול בריטי קצר שיער. 

  מעניין לדעת, כי למרות ההתעניינות הרבה בגזע זה במאה ה-19, הרי שבמהלך מלחמת העולם השנייה היה גזע החתולים הבריטיים בסכנת הכחדה ממש. בעקבות ניסיונות לשמר את הגזע נערכו לו הכלאות וזיווגים עם חתולים פרסיים, וכך קיבל הגזע את המראה המאפיין שלו, שכולנו מכירים היום: קצר פרווה, חזק פיזית ובעל פנים מעוגלים ומתוקים.

  החתולים הבריטיים הם בעלי מזג נוח, מאוד ידידותיים וחברותיים. הבריטי הוא חתול מושלם למשפחה עם ילדים, הוא יודע להסתדר גם עם בעלי חיים נוספים בבית, ובעל יכולת הסתגלות רבה לכל מקום. בנוסף, הוא נאמן ומסור, ולא פעם עוקב ונצמד לבעליו ונהנה מחברתו.

  צבעי החתולים הבריטים מגוונים ורבים כתוצאה מהתפתחות הגזע, אך הצבע השכיח ביותר, אותו אנו רואים הרבה אצלנו, הוא החתול הבריטי קצר השיער שצבעו אפור-כחול אחיד והוא בעל עיניים כתומות. ואולי גם בשל צבע עיניו הכתום אנחנו כל-כך מזדהים איתו ואוהבים אותו...

  עבור לתוכן העמוד