ידין והאוסטרלים דר סיגל אשכול

  ד"ר ירון מזון

  לא ניתן לטעות בד״ר ירון מזון כי הוא מוכר לכל כווטרינר עם השיער הארוך והקוקו - הרוקיסט של מדי-וט.  לנושא השיער עוד נידרש בהמשך. ירון הוא יליד חיפה ובוגר בית הספר הריאלי העברי כשהמקצועות המוגברים בהם נבחן לבגרות היו מחשבים וביולוגיה. ירון מודה שבכך הגשים חלום של ההורים שלו. ירון נהנה מאוד מלימודי הביולוגיה, וכבר בהיותו נער בתיכון חלם על לימודי וטרינריה, אך עד לאחר שסיים את שירותו הצבאי לא חשב שיצליח להגשים את חלומו זה. ירון גדל במשפחה של שלושה בנים שתמיד תמיד היו מוקפים בכלבים, חתולים ובשלל בעלי חיים אחרים. כילד, טיפל ירון עם אחיו בבעלי חיים עזובים ופצועים. הוא טיפל במסירות באיגואנה עם שיתוק בגפיים אחוריות במשך שנה וחצי לאחר שראה אותה כך בחנות חיות, וליבו לא יכול היה להשאירה כך בחנות. גם אחיו עוסק בתחום קרוב של ציוד ומזון לבעלי חיים. משפחה אוהבת חיות שכזו.

  כנער, אהב ירון מאוד מוסיקה, וניגן בתופים ובגיטרה. עד היום אוהב ירון את כל סוגי המוסיקה, אך כנער בעיקר התחבר לרוק ולגראנג׳, שהוא ז׳אנר של רוק אלטרנטיבי. כשאנחנו מרימים גבה ומנסים שיסביר לנו מה זה הסגנון הזה המכונה גראנג׳ הוא מחזיר לנו ב״גיטרות מנסרות״, ונותן דוגמה לאחת הלהקות האהובות עליו בשם ״Faith No More”, ובתרגום חופשי – אין עוד אמונה. ירון מסביר שהוא אוהב מוסיקה עם מילים מצחיקות, אז על לשון ״אין עוד אמונה״ לנו ״אין עוד מילים״ כדי לתאר את סגנון הרוק שהוא אוהב. אולי הכי פשוט לתת לו להשמיע לנו את המוסיקה עם המילים המצחיקות והגיטרות המנסרות כדי שנרד לסוף דעתו ונבין באמת למה הוא מתכוון...

  במשך כשש שנים שכללו את תקופת התיכון, הצבא וגם מעט לאחר הצבא, היה ירון שותף בהרכב רוק עם עוד שלושה נגנים שנקרא ״שפעק״ שהיה ידוע ומוכר בסצנה החיפאית. ירון, תופתעו או לא, היה הזמר של ההרכב וגם לקח חלק פעיל בכתיבת המילים לשירים. ההרכב של ירון וחבריו הופיע במקומות רבים בחיפה במסגרת ערבי להקות, ביניהם סיטי הול ואינדיגו. ולמה שפעק? - אין סיבה או משמעות אמיתית לבחירת השם. השם קסם לכל חברי ההרכב, וזה הספיק להם. האמת, התשובה מספיקה ומקובלת גם עלינו.

  עם תום הלימודים התגייס ירון לצבא, ולאחר שסיים, איך לא, קורס חובשים בבה״ד 10 בצריפין, שירת כחובש בבית חולים 10 שבחיפה, היכן שפגש חובשת בשם אנה, שלימים תהיה גם אשתו. למעשה, אנה הגיעה לבסיס של ירון מעט אחריו, ובזמן השירות לא היו עדיין חברים. הקשר ביניהם התחזק דווקא לאחר השחרור של ירון, ולנו יש תחושה שהשניים נועדו זה לזו לצלילי גיטרות מנסרות בשמיים שככה החליטו להפגיש את השניים :-)

  ירון לא בזבז זמן, ומיד לאחר השחרור מהצבא עבד ולמד למבחן הפסיכומטרי, ובמקביל גם המשיך לעבוד על הקשר עם אנה... רק במהלך הלימודים למבחן הפסיכומטרי וההנאה שגילה מהלמידה ופתרון חידות ההיגיון, ובמיוחד לאחר קבלת הציון המיוחל, הבין ירון שכנראה יצליח להגשים את החלום לעבור את רף הקבלה הגבוה ולהתקבל ללימודי וטרינריה. את לימודי התואר הראשון בביולוגיה עשה בטכניון, ואפילו נהנה מהלימודים וגם הצליח בהם. וכל אותה העת אנה וירון מתקדמים ביחד, ומסיימים ביחד את התואר הראשון בביולוגיה בטכניון, אך כאן הם נפרדים. אך אל דאגה, רק מקצועית... ירון מתחיל ללמוד וטרינריה בבית הספר לרפואה וטרינרית של האוניברסיטה העברית ואילו אנה מתחילה לימודי ביולוגיה ימית במסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. ירון סיים כמובן את לימודי הווטרינריה ואנה סיימה את לימודיה שנה וחצי אחריו. ומה עשה ירון בשנה וחצי האלה? עם סיום לימודי הווטרינריה התחיל ירון לעבוד בבית חולים וטרינרי בהרצליה, אך ברגע שאנה סיימה את כל דרישות התואר לא חיכו החיפאים, שהיו כל השנים האלו בגלות אזור המרכז, אפילו רגע אחד, ומיהרו לשוב הביתה לחיפה. לשני החיפאים התווספה בחיפה תוספת קטנה וחמודה בצורת תינוק מקסים, אף הוא חיפאי, בשם יובל. וכאנקדוטה קטנה, גם ירון הגיע אלינו בזכותו של כפיר יזדי הווטרינר שהכיר אותו כשהשניים עבדו יחדיו כווטרינרים בהרצליה.

  ירון עובד במדי-וט כבר שנה, נהנה מהאווירה הנעימה של בית החולים שלנו ומרגיש הכי בבית. מבחינה מקצועית הוא אוהב רפואת חירום וטיפול נמרץ, כירורגיה ורפואת פנים. וכמובן, כמובטח, אי אפשר שלא להזכיר את הקוקו המפורסם והארוך, שהוא סימן ההיכר המובהק של ירון, כנראה עוד מהתקופה של הרכב הרוק שפעק, כשהחליט לאמץ מראה רוקיסטי. בצבא אמנם לא היתה לירון ברירה והוא נאלץ להיפרד בצער רב מהקוקו, אך מיד עם השחרור חזר להאריך את השיער. גם שני אחיו של ירון עם שיער ארוך. מין מורשת משפחתית כזו...

  עוד הרבה לפני האבהות, בחופשה שבין שנה ראשונה ושנייה של לימודי הווטרינריה, הספיק ירון לטייל חודש וחצי עם חברים בצפון הודו במקום קסום הנקרא עמק פרוואטי, אך ירון מעיד על עצמו שהוא אוהב להיות בבית ממש כמו במילות השיר הידוע של אריק איינשטיין. איש של בית, המתעקש לשמוע מוסיקה כל העת, ומדי פעם גם ממשיך לחטוא בשירה. ירון גם אוהב לצלול והוא בעל תעודת צלילה בדרגה של שני כוכבים. את קורס הצלילה עשה, כמובן, עם אנה בים סוף, והצלילות שהכי נהנה מהן היו בירדן.

  אנחנו מאחלים לירון שימשיך ליהנות מעבודתו במדי-וט, שימצא תמיד זמן לשמוע מוסיקה, לשיר וליהנות עם המשפחה שהקים, שימשיך ״לאהוב להיות בבית עם אותה האהובה ועם אותם ההרגלים״, ושאף פעם לא יאלץ להוריד את הקוקו שהוא סימן ההיכר שלו.

   

  עבור לתוכן העמוד