חתולים

  חומרים מסוכנים

  מעשה בחתולה ושמה "קיסקיס" אשר בוקר יום שישי אחד חשה ברע. בעליה המודאגים עד אימה ישבו וטכסו עצה והחליטו לבסוף אקמולי היא התשובה. קיסקיס "השפוכה" נענתה בכניעה ומעט אקמולי שתתה, והשניים יצאו בחופזה לסידורים במושבה. אך אבוי מה קרה? כאשר חזרו מצאו את קיסקיס עוד יותר חולה. שוכבת על צידה, מתקשה בנשימה ובפניה מעט התנפחה.

  הגדל
   

  אצו רצו השניים לוטרינר וסיפרו בגאווה כי למרות שקיסקיס אקמולי קבלה, מצבה בכי רע.

  ובכן מצב החתולה אכן בכי רע אך לא בגלל המחלה אלא כתוצאה מההרעלה. הרעלה ? שאלו השניים בתמיהה, איך דבר כזה קרה. ובכן רבותיי אקמולי זו הבעיה. אקמול אומנם ניתן לקנות ללא מרשם רופא, זאת מאחר ואקמול היא תרופה יחסית בטוחה אך לבני אדם בלבד. לחיות מחמד ובעיקר לחתולים תרופה זו מסוכנת ואף קטלנית. החומר הפעיל באקמול מבטל את יכולת נשיאת החמצן ע"י כדוריות הדם האדומות ואיננו ניתן לפירוק מהיר ע"י מערכות ההגנה של בעל החיים, ולכן בסופו של דבר בעל החיים עלול למות מחנק רקמות.

  ניתן בהחלט לעזור לחתול שלקה בהרעלת אקמול אך רק בתנאי שיקבל טיפול מידי ואגרסיבי בחומר נוגד וטיפול תומך.

  רבותיי, עוד לא פגשתי את החתול שנפטר מכאב ראש וגם חום גבוה איננו בעייתי ברוב המקרים, מאידך אקמול בהחלט קטלני. ולכן, החתול לא מרגיש טוב, עשו לו טובה וגשו איתו לוטרינר.

  ובאשר לקיסקיס, סוף טוב הכל טוב קיסקיס חזרה לאיתנה והיום כבר צדה בשמחה כל עכבר בשכונה. והמסקנה ? לא כל תרופה גם לקיסקיס טובה!!!

  עבור לתוכן העמוד